КОНЦЕРТ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Лола Астанова одушевила публику у МТС дворани (ФОТО)
СВЕТСКИ позната америчка пијанисткиња Лола Астанова наступила је вечерас у београдској МТС дворани и концертом за памћење оправдала статус једне од најтраженијих пијанисткиња у овом тренутку.
Фото Танјуг
На почетку концерта Астанова је рекла публици да Београд има посебно место у њеном срцу и да се тај однос може назвати "љубавном афером".
Осим изгледа холивудске диве, америчка пијанисткиња понудила је београдској публици брижљиво одабрани избор углавном сентименталних тема из различитих музичких жанрова, смештене у посебне аранжмане за вечерашњи концерт.
Тако је Астанова клавиром оживела ремек-дела Рахмањинова и Шопена, али и популарну музику као што су тема из филма "Love story" или Азнавурова шансона "She".
У финалу концерта Астанова је рекла да на посебан начин треба подржати Новака Ђоковића да освоји Ролан Гарос у Паризу.
-Волела бих кад бисте заједно са мном запевали песму групе Queen 'We are the champions", замолила је публику Астанова.
Уследио је вишеминутни омаж тој британској групи.
Лола Астанова важи за уметницу са веома узбудљивом музичком каријером, уклапајући се у дефиницију савременог виртуоза.
Наступала је са светским звездама као што су Андреа Бочели, Al Di Meola, 2 Cellos.
Публика је дугим аплаузом наградила Лолу Астанову након завршетка концерта.
Препоручујемо
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)