ИЗЛОЖБА "СЛИКЕ МОЈЕ ДУШЕ" МИЛОВАНА МИЋЕ БЈЕЛИЦЕ: Инспирисано Италијом и Србијом

Миљана Краљ

18. 04. 2023. у 17:23

ИЗЛОЖБА слика под називом "Слике моје душе" Милована Миће Бјелице, биће пред публиком у Галерији "Никола Радошевић" од 21. до 28. априла.

ИЗЛОЖБА СЛИКЕ МОЈЕ ДУШЕ МИЛОВАНА МИЋЕ БЈЕЛИЦЕ: Инспирисано Италијом и Србијом

Фото промо

У петак, у 19 часова, отвориће је историчарка уметности Маја Шкаљац Станошевић, а део прихода са ове поставке биће уплаћен у хуманитарне сврхе НУРДОР-у (Националном удружењу родитеља деце оболеле од рака).

- Живећи на релацији Србија-Италија, Милован Бјелица допушта да се сва та непрегледна поља, мора, рајски вртови, вулкани, споменици културе и бујни пејзажи "укотве" у његову душу - истиче Маја Шкаљац Станошевић, историчарка уметности. - Напајајући се том лепотом природе, он твори свој стваралачки свет, своје утиске преноси и утискује на платно. Карактеристично за његове радове су: сликарске технике (уље на платну, темпера и пастел), експресивност боја (црвена, жута, наранџаста, зелена), снажан, брз и широк потез четкицом. Његове слике су махом апстрактног садржаја, без фигурације и присуства човека. Својом уметношћу он не претендује да шаље снажне социјалне, политичке и скривене поруке. Он тежи да посматрачи доживе естетску импресију изашлу из његовог срца.
 Један сегмент радова настао је надахнут чаробном Италијом , а као контратежу њима изложио је слике инспирисане Србијом (Београд, Војводина, Парк, Брезе, Септембар).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.

25. 02. 2026. у 07:31

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!