ПРЕМИЈЕРНА "ПРИНЦЕЗА СНЕЖАНА И ДЕСЕТ ПАТУЉАКА": Дечја представа у Дому културе у Грачаници

В.В.С.

28. 02. 2023. у 15:16

ПРЕДСТАВА "Принцеза Снежана и 10 патуљака" по тексту Бранка Коцкице настала је у копродукцији Народног позоришта Приштина са привременим седиштем у Грачаници, Факултета уметности Универзитета у Приштини (са привременим седиштем у Kосовској Митровици) и Дома културе "Грачаница".

ПРЕМИЈЕРНА ПРИНЦЕЗА СНЕЖАНА И ДЕСЕТ ПАТУЉАКА: Дечја представа  у Дому културе у Грачаници

фото:промо

У представи глуме студенти Драмског одсека овог факултета, а ауторски тим (музика, сценски говор, сценски покрет, кореографија) чине њихови професори.

- Комад, кроз познату бајку о Снежани и седам патуљака, упознаје публику са магијом стварања позоришне представе. Први пут "залазе иза кулиса" и упознају се са основним позоришним терминима: декор, костими, реквизита, музика, ефекти, сазнају разлику између трагедије и комедије. И све то кроз интеракцију са глумцима. Како радња одмиче, тако представа добија прави драмски ток и озбиљност драмске радње - каже редитељ Игор Дамњановић који је своју режију посветио Цаци и Бранку,који је текст уступио без икакве надокнаде.

У представи играју Милош Митровић, Славиша Ћуковић, Анђела Петровић, Филип Папрић и Петра Замбони као краљица. Наредна извођења су у Косовском Поморављу 6. и 7. марта.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)