НАСТАВАК САРАДЊЕ СА МУЗИЧКИМ ЦЕНТРОМ ЦРНЕ ГОРЕ: Кореограф Александар Илић у Подгорици

Марина Мирковић

28. 02. 2023. у 14:35

ПОЗНАТИ српски и регионални кореограф и балетски уметник Александар Илић, на позив Исидоре Дамјановић, директорке Музичког центра Црне Црне тренутно борави у Подгорици у оквиру планирања нових уметничких пројеката и припреме нове плесне премијере под радним насловом "Медитеран (Одјеци прошлости)" коју са балетским ансамблом припрема позната македонска кореографкиња Саша Евтимова, а чија премијера се очекује на Фестивалу у Будви почетком јуна ове године.

НАСТАВАК САРАДЊЕ СА МУЗИЧКИМ ЦЕНТРОМ ЦРНЕ ГОРЕ: Кореограф Александар Илић у Подгорици

TV CG

У представи игра пет балерина на музику "Гитар ДУО" Срђана Булатовића и Дарка Никчевића.

Након премијере изузетно успешне плесне представе "Тре Сореле", изведене у мају прошле године као првог плесног пројекта МЦЦГ на Великој сцени ове институције, рад Црногорског балетског ансамбла наставља своје деловање, како наводи Илић.

Поред конинуираног рада балетског ансамбла, за чију контролу је директорка Дамјановић ангажовала најстручније кадрове, Александар Илић актуелни директор Културног центра Београда најављује и друге нивое сарадње ове две значајне институције. Током априла и маја публику очекује циклус од седам концерата камерне музике који ће се прво одржати у Музичком центру Црне Горе у Подгорици, а потом у Културном центру Београда. Први концерт у Култутном центру Београда планиран је 26. априла у извођењу клавирског квинтета Црногорског симфонијског оркестра (Вујадин Кривокапић, виолина, Бојан Мартиновић, клавир, Миша Беркут, виола, Ана Закрејшек, виолончело, Зоран Закрејшек, контрабас).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!