ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ МИЛИЦЕ ЖИВАДИНОВИЋ У ЕТНОГРАФСКОМ МУЗЕЈУ: Живе шаре пиротског ћилима

СРПСКО-енглеско издање књиге "Орнаменти Србије - пиротски ћилим" Милице Живадиновић биће предсдтављено у уторак, 14. фебруара у 18 часова, у Етнографском музеју.

ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ МИЛИЦЕ ЖИВАДИНОВИЋ У ЕТНОГРАФСКОМ МУЗЕЈУ: Живе шаре пиротског ћилима

Фото промо

Ово дело у издању "Лагуне" пружа увид у овај женски занат, у традицију ткања, која са својим специфичним шарама и орнаментиком траје више од пет векова. Од пре више од ејдне деценије пиротско ћилимарство уписано је у Националну листу нематеријалног културног наслеђа Србије. Поред ауторке, на промоцији ће говорити проф. др Зорица Томић, културолог, Угљеша Станимировић, визуелни уметник, Ивана Мисирлић, уредница, и Марина Цветковић, музејски саветник у Етнографском музеју.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!