СЕРИЈА ПОСТАВКИ "УМЕТНОСТ И ЛИЧНОСТ", СА ДЕЛИМА ВАЈАРКИ ИЗ КОЛЕКЦИЈЕ МСУ: Исконски модерна Олга Јанчић
ПРЕДСТАВЉАЊЕ уметничког блага из своје колекције Музеј савремен уметности започеће 11. фебруара, првом од дванаест самосталних изложби, новог циклуса "Уметност и личниост".
Фото МСУБ Б.Јањић
Серију посвећену делима вајарки из ове збирке отпочиње поставка "Исконски модерна Олга Јанчић", чији је аутор др Рајка Бошковић, музејска саветница.
Кроз овај циклус пред публиком ће се наћо опуси скулпторки које су снагом своје личности, превазилазиле ограничења, лична и друштвена, и оствариле високе домете који су обележили скулптуру 20. и почетка 21. века. Тако је у богатом и плодном уметничком стваралаштву, које је трајало више од шест деценија, Олга Јанчић с дубоким разумевањем и доживљајем исконског - успева да скулптурама модерног израза да димензију првобитности, истиче се у најави. У Музеју савремене уметности, њена ретроспектива, одржана је 1987. године.
Поред 12 самосталних поставки, у оквиру циклуса "Уметност и личност" биће одржана и једна групна изложба.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)