ОДЛАЗАК ВЛАДИМИРА МИЛОСАВЉЕВИЋА: In memoriam - Преминуо диригент и композитор духовне музике

ДИРИГЕНТ и композитор духовне музике Владимир Милосављевић преминуо је у 72. години.

ОДЛАЗАК ВЛАДИМИРА МИЛОСАВЉЕВИЋА: In memoriam - Преминуо диригент и композитор духовне музике

Фото приватна архива

Милосављевић, који је рођен у Београду 1951, завршио је компоновање и дириговање на Музичкој академији у Београду, а након студија посветио се компоновању православне музике. Његова хорска дела, а пре свега "Псалм 86", "Покајничка молитва", "Молитва Давидова" и "Харувимска песма" успешно су извођена у Европи и САД.

Пуних 14 година водио је најстарији београдски хор (Прво београдско певачко друштво), а две године Београдски свештенички хор. Камерни хор "Свети Ђорђе" основао је 1989, а годину дана касније и хор Српске Патријаршије.

- Познат је као стваралац са ретким талентом да у својим делима сачува православну аутентичност и молитвеност духовног певања српске црквене музике - оценио је патријарх српски Порфирије на својој фејсбук-страници у осврту на преминулог уметника.

Патријарх Порфирије је подсетио да је Милосављевић поред плодног стваралаштва у духовној музици, у сарадњи са Гораном Бреговићем, компоновао и аранжирао нумере за филмове "Дом за вешање" и "Аризона дрим".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈАКОВ ЈОЗИНОВИЋ И ЏЕЈЛА РАМОВИЋ У ВЕЗИ: Осванули интимни тренуци са јахте - све пуца од страсти