"ЛУТКА" НА ПУТУ: Комад Ђорђа Лебовића на репертоару нишког театра
БИЛО је то давно, у логору смрти, у Кући лутака којом је командовао есесовац. Дуг пут од пакла до живота прешла је некадашња логорашица и лутка Вилма, данас средовечна жена. Открије ли данас дубоко интимну тајну, неће пресудити само бившем есесовцу него и себи.
фото:промо
Ово је сиже представе "Лутка са кревета број 21" Ђорђа Лебовића (у режији Слободана Бранковића), биће изведена у уторак, 15. новембра, у нишком Народном позоришту.
Овај пројекат рађен је у копродукција Српског народног позоришта, Културног центра Панчева, БеоАрт продукције и Савеза драмских уметника Војводине.
У представи играју Јасмина Вечански Кујунџић, Бранислав Јерковић, Југослав Крајнов и Марко Марковић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)