ПРЕГРШТ ПРИЗНАЊА ЗА СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ: Уручене награде на 42. Бориним позоришним данима

Дејан Ристић
Дејан Ристић

29. 10. 2022. у 11:34

БОРИНИ позоришни дани, 42. по реду, завршени су уручењем награда и извођењем представе "Црна овца" краљевачког театра у част награђених.

ПРЕГРШТ ПРИЗНАЊА ЗА СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ: Уручене награде на 42. Бориним позоришним данима

D: Ristić

Награда "Борисав Станковић" за најбољу представу у целини додељена је ансамблу Српског народног позоришта у Новом Саду за комад "Ко је убио Џенис Џоплин", по тексту Тијане Грумић у режији Соње Петровић.

Председница жирија, македонска редитељка Наташа Поплавска, рекла је образлажући одлуку, да је енергија која је зрачила с бине током ове представе племенито деловала на публику.

За најбољу женску улогу награду "Борисав Станковић" су равноправно поделиле Бојана Милановић и Соња Исаиловић за улогу Џенис Џоплин.

- Емоционална стања, нежност, страст и изванредно певање открили су нам Бојану Милановић као бриљантну глумицу која беспрекорно креира комплексан лик и дочарава трагичну субину не само Џенис Џоплин, него и целе генерације деце цвећа - образложење је жирија.

Представа "Ко је убио Џенис Џоплин" освојила је и награду публике "Радослав Радивојевић", са изузетно високом оценом 4,92. Награде је примила глумица Соња Исаиловић.

Награда за најбољег глумца фестивала уручена је Димитрију Динићу за улогу Пилета копилета у представи "Кус Петлић" Народног позоришта у Суботици. Поплавска је образлажући одлуку казала да је Динић веома уверљиво креирао лик Пилета и успео да публику увуче у причу малог човека који покушава да се снађе у овим мутним временима.

Маји Пелевић, ауторки текста "Последње девојчице", уручена је овогодишња награда за драматизацију истоименог остварења у режији Кокана Младеновића и извођењу Позоришта Деже Костолањи у Суботици.

Жири 42. Бориних позоришних дана, у саставу Наташа Поплавска, редитељка из Скопља, Биљана Кескеновић, глумица из Сомбора и Боривој Редаковић, писац из Загреба, све одлуке донео је једногласно. 

Награду лауреатима уручили су градоначелник Врања Слободан Миленковић и директор врањског позоришта Ненад Јовић.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?