ДОКТОРСКИ ПРОЈЕКАТ ЈОВАНА МАРЈАНОВА У МАЛОЈ ГАЛЕРИЈИ УЛУПУДУС-А: Пасји живот- човека!

Миљана Краљ

31. 05. 2022. у 17:43

ГЛАВНИ актери на фотографијама, које ће Јован Марјанов, као део свог уметничког докторског истраживања на Факултету примењених уметности, представити у Малој галерији Улупудса (Узун Миркова 12), су - пси!

ДОКТОРСКИ ПРОЈЕКАТ ЈОВАНА МАРЈАНОВА У МАЛОЈ ГАЛЕРИЈИ УЛУПУДУС-А: Пасји живот- човека!

Фото промо

Одатле и назив поставке "Пасји живот". Пас је на овим делима и метафора за човека и назив алудира на тежак положај човека у друштву, јер и сама изрека пасји живот проистиче из народа и симболизује тежак живот пун патње, пише између остзалог у најави поставке:

- На фотографијама пси који се појављују су различитих псећих статуса, од обичних уличних паса мешанаца, преко расних паса који живе на улици до оних који су имали ту срећу да их човек удоми односно купи и брине о њима. Кроз пажљиво сортирање и познатим типолошким приступом овај рад скреће пажњу на универзални апсурд статуса у друштву, на пасји живот који је ускраћен за најбитније ствари као што су љубав и срећа.

Рођен сам у Београду где живим и радим, Марјанов је дипломирао на смеру Фотографија ФПУ, у класи Бранимира Карановића, а запослен је као доцент на Факултету уметности у Косовској Митровици.

- Посветио сам се усавршавању фотографских техника, креирању фото - есеја и документарних радова који разматрају проблематику савременог живота људи и њиховог положаја у друштву. Жеља ми је да наставим да се развијам у смеру документарне фотографије и да кроз интердисциплинаран приступ усавршавам своје вештине истраживања и креирања концепата у уметности - истиче аутор "Пасјег живота".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

МАСНОЋА НЕСТАЈЕ ЗА ТИЛИ ЧАС: Јапански трик за чишћење шпорета