ФИЛМСКИ ПЛАКАТИ ИЗ СЕДАМДЕСЕТИХ: Изложба у Дворани културног центра Београда oд 5. маја до 10. јула

В.В.С.

29. 04. 2022. у 13:55

ИЗЛОЖБА "Трагови једног времена: Филмски плакат 1970-1979" отвара се 5. маја у Дворани Културног центра Београда. На њој ће бити представљен четрдесет један филмски плакат из периода од 1970. до 1979. године, из фундуса и архиве Филмског центра Србије.

ФИЛМСКИ ПЛАКАТИ ИЗ СЕДАМДЕСЕТИХ: Изложба у Дворани културног центра Београда oд 5. маја до 10. јула

фото:Промо

На изложби ће бити представљени плакати који су урађени за популарне ратне спектакле, као што су "Сутјеска" Стипе Делића, "Ужичка република" Жике Митровића, "Партизанска ескадрила" Хајрудина Крваваца, као плакат филма "Валтер брани Сарајево", такође у режији Крваваца, најгледанијег југословенског филма, који представља врхунац "југо-вестерна".

У избору су се нашли и плакати за филмове "Црвени удар" (Предраг Голубовић), "Двобој за јужну пругу" (Здравко Велимировић), "Окупација у 26 слика" (Лордан Зафрановић), "Издајице и ратни злочинци" (Столе Јанковић), баш као и плакати за филмове "Нокаут" (Боро Драшковић), "Љубавни живот Будимира Трајковића" (Дејан Караклајић), "Човек кога треба убити" (Вељко Булајић).

Поставка ће бити отворена до 10. јула у Филмској галерији КЦБ-а, односно у холу Дворане Културног центра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (1)

ШОК: Аргентину избацују са Светског првенства, Меси остаје без Мундијала?! Велики скандал потреса земљу!