НАПУСТИО НАС ЈЕ МИЛЕ КОНТРАШ: По овим улогама ћемо памтити Владана Живковића (ВИДЕО)
ПОЗНАТИ глумац југословенске кинематографије Владан Живковић преминуо је у Београду после дуге и тешке болести, а на Фејсбук групи громаде филмске објављен је текст који га најбоље описује са улогама које су обележиле његову каријеру.
Фото: Принтскрин
- Владан Живковић делује као човек који никад не наручује нешто осим шљивовице, а и његови ликови су углавном део веће скупине дивног, простог и рабљеног народа, па је Данвла неки пресек свих доброћудних појединаца којима се обично не посвети значајнија пажња.
Рекло би се да је тако и провео свој филмски век, без пажње, међутим није Владан Живковић само декорација, зна попут свог Милета Контраша да искочи, заузме став и ипак се представи лицем и брковима, па ако неко поред тога запамти и име, то је само бонус.
Чувени Миле Контраш из серије "Врућ ветар"
Уосталом, говоримо о Оливеру Недељковићу овде, симболу свих центара пажње, говоримо о вечно свежој реченици "Немојте на мене да вичете, није вам ово Београд, ово је шума", али говоримо и о глумцу који је стигао да заигра уз Мичама у "Рату и сећањима", уз Мајкла Јорка и Питера Финча у "Енглеска ме је створила", дао нам прилику да кажемо "ено га онај наш" кад га видимо у Пекинпоовом "Гвозденом крсту", а о још домаћих ситних, а у ствари крупних учинака од маргиналца Бубрега у "Кад будем мртав и бео" наовамо, о томе се не може ни почети, нити завршити - пише у објави.
Чувена сцена у којој Никола Симић и Лане Гутовић, односно Димитрије Пантић и Срећко Шојић причају о Оливеру Недељковићу постала је вирална.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)