ОДЛАЗАК ПОЗНАТОГ СРПСКОГ ФОТОГРАФА: Преминуо Душан Митић Цар
ДАНАС је у 68. години преминуо некадашњи фотограф "Вечерњих новости" из Ниша Душан Митић Цар.
Фото: Принтскрин
Душан Митић Цар преминуо је после дуге и тешке болести. Рођен је 1953. године. деценијама уназад бележио је све важне догађаје
Већ 1983. године постао је стални фото-репортер. Четири године касније почео је да ради з за омладински недељник "Графит", где је радио као фотограф и технички уредник.
На почетку каријере био је познат по црно-белој фотографији, и ретко је радио у колору. Касније никада није урадио фотографију, а да је пре тога не пребаци и у црно-бело, да види како изгледа.
Виртуелно дружење га уопште није занимало и дружио се са људима уживо. За себе је говорио да је политички неопредељен.
Објавио је неколико књига и монографија, попут “Књиге ритма”, “Књиге беде”, Монографије Града Ниша. Није успео да заврши своју другу “Књигу беде”.
Датум и време сахране још нису познати.
Препоручујемо
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДВА ВЕКА ОД ОСНИВАЊА : Почели Дани Матице српске у Сремским Карловцима
21. 01. 2026. у 16:33
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)