ДЕЦА СУ УКРАС СВЕТА: Песме Миње Суботе ће остати за сва времена (ВИДЕО)
ПРЕМИНУО је чувени телевизијски водитељ Миња Субота, а остаће упамћен и по дечјим песмама које је компоновао.
Фото: Новости архива/Предраг Митић
Милан Миња Субота преминуо је у 82. години, после борбе са тешком болешћу, с којом се дуже време борио.
У композиторском опусу за децу компоновао је на стихове наших најистакнутијих песника песме које се данас певају у предшколским установама и школама и постале су део дечје музичке литературе, а генерације су одрастале уз њих. Између осталих то су песме: „Деца су украс света“, „Ишли смо у Африку“, „Рекао сам брези и тополи“, „Телефонијада“, „Поврћијада“, „Коло“, „Разболе се лисица“, итд.
Компоновао је и циклус песама „Још нам само але фале“ на стихове Љубивоја Ршумовића.
Миња Субота биће сахрањен у Алеји заслужних грађана и добиће улицу у Београду.
Препоручујемо
ТАЈНА МИЊИНОГ ПРЕЗИМЕНА: Емисија се емитовала недељом, а он се звао Субота
17. 09. 2021. у 09:44
ЛЕОНТИНА СЛОМЉЕНА ЗБОГ СМРТИ МИЊЕ СУБОТЕ: Певачица заплакала у програму уживо
17. 09. 2021. у 09:35
ПРЕМИНУО МИЊА СУБОТА: Чувени водитељ и композитор изгубио битку са тешком болешћу
17. 09. 2021. у 08:52
УЗ ЊЕГОВ "МУЗИЧКИ ТОБОГАН" ОДРАСЛЕ СУ ГЕНЕРАЦИЈЕ: Ево ко је био Миња Субота
17. 09. 2021. у 08:55 >> 09:16
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)