СТРОГО ПОВЕРЉИВО! Полицијски досије број КТН 467/99 открива убице „џудо клана“ у МУП-у

Новости онлине

19. 05. 2021. у 18:59

НА улазу испред Спортског центра „Кошутњак“ убијен је Милорад Влаховић - Влаја (45). Тог 11. марта 1999. године хици у пуковника полиције, у тренутку смрти саветника у Управи криминалистичке полиције, дигли су на ноге целокупно Министарство унутрашњих послова и поприлично узбуркали јавност. Посебно што је био велики пријатељ Радована Стојичића Баџе (убијен априла 1997.) са којим је био члан џудо клана у полицији.

СТРОГО ПОВЕРЉИВО! Полицијски досије број КТН 467/99 открива убице „џудо клана“ у МУП-у

Фото приватна архива

Убиство Влаховића је забележен у полицијском досијеу који је и данас отворен и носи број КН 467/99. У овом досијеу налазе се сви расположиви трагови о убици Милорада Влаховића.

Београдска полиција је Окружном тужилаштву (сада Вишем тужилаштву) дан касније поднела кривичну пријаву против НН починиоца. У пријави пише да је НН нападач сачекао жртву и испалио „више пројектила у главу и тело и удаљио се“. Злочин је највероватније почињен злочин је „дуга деветка“.

МУП

Милорад Влаховић

Детаљан преглед рана стигао је у тужилаштво 10. маја са обдукционим налазом.

- Жртва је погођена са шест пројектила, тачније два метка у главу и четири у горњи део тела - написали су обдуценти.

У склопу кривичне пријаве полиција је доставила и записник о увиђају. Код Влаховића је пронађено 2.020 динара, 100 марака, службена легитимација и кредитна картица „Дајнерс клуб интернационал“. Полицајац је до Спортског центра у Кнеза Вишеслава дошао аутомобилом „југо 55“, власништво његове супруге. У колима је пронађен револвер „колт“ са шест метака и дозвола за поседовање оружја.

Допуном кривичне пријаве полиција је доставила записник са информативних разговора обављених са пет особа. Радник СЦ „Кошутњак“ рекао је да је око 19 сати чуо прво један, а онда више пуцњеве. Не сећа се да ли их је било пет или шест.

- Уплашен, бацио сам се на под. Нисам видео никога да излази из хола пре убиства - гласило је сведочење.

Ни други сведок није ништа видео ни чуо док није почела пуцњава. Тада се и он бацио на под.

И Симке убијен у заседи

НЕПУНА четири месеца после убиства Влаховића, 8. јула је убијен и његов пријатељ, и начелник Одељења унутрашњих послова општине Савски венац, полицијски пуковник Драган Симић - Симке. И њега је нападач чекао у заседи, испред своје зграде, у непосредној близини Kаленић пијаце. Симић и Влаховић су заједно радили на истрази убиства Радована Стојичића Баџе.

Лекарка, која ради у „Кошутњаку“, испричала је да је седела у својој канцеларији када су је позвали данекоме укаже помоћ.

Двоје сведока је испричало да су изашли у хол и видели људе како леже по поду и једну особу како клећи поред човека који је лежао на одморишту степеништа, односно крај Влаховића.

На обраду, полиција је на лицу места узела пет трагова папиларних линија – отисака нечијих прстију. Пронађено је и шест чаура са ознаком ППУ 979 Д. Једна од чаура пронађена је и на одморишту степеништа, испред улазних врата. Зато се и претпоставља да је један метак испаљен из непосредне близине - убица је оверио Влаховића.

Убица никада није ухваћен.

Полиција у центру Београда после Стојичићевог убиства

 

Влаховић се паралелно с полицијском каријером бавио и спортом, поставши државни репрезентативац у џудоу. Због тога што се овим спортом бавио и Баџа, с којим је Влаховић био близак пријатељ, као и чињенице да су паралелно напредовали у каријери, у полицији су их интерно називали џудо кланом. Kада је у априлу 1997. године Стојичић убијен, почело је и спремање у београдској полицији. Непуна два месеца касније Влаховић је с места начелника Управе криминалистичке полиције премештен на функцију помоћника начелника УKП у министарству. Упркос формалном аванзовању у служби, било је јасно да је Влаховић из оперативног посла склоњен у заветрину.

Неколико година касније, септембра 2001, мотив убиства Милорада Влаховића изнео је сведок под псеудонимом „Срећко“. Он је наводно испричао да су генерал Стојичић и пуковник Влаховић убијени су како би криминална екипа која је хтела да освети убиство Војислава Раичевића - Воје Американца, лакше смакла Бојана Петровића, организатора те ликвидације. На питање зашто је освети Бојану Петровићу морала да претходи ликвидација Стојичића и Влаховића, „Срећко“ је одговорио да је Петровић „био добар с њима и да су га они штитили ".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

БРИЖЉИВО упаковане две нагореле воштанице и једна раскошна османска сабља пронађене у скромној соби Степе Степановића после његове смрти 27. априла 1929. откриле су да велики војсковођа није сматрао победе на Церу и Солунском фронту најважнијим биткама које је водио, већ освета средњовековних српских витезова изгинулих у Маричкој бици.

28. 04. 2024. у 06:30

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

НЕМАЧКА која је главни спонзор сарајевске „Резолуције о Сребреници“ покушава да прогура тај цинични историјски фалсификат кроз Генералну скупштину УН у време једне трагичне годишњице, ослобођења концентрационог логора Дахау, неспорног сведочанства о највећем геноцидном програму у историји човечанства чији је аутор – Немачка.

28. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!