ПРОДУЖЕН ПРИТВОР УРОШУ БЛАЖИЋУ: Осумњичен је за масовно убиство код Младеновца
ВИШИ суд у Смедереву продужио је за још 30 дана притвор Урошу Блажићу, осумњиченом да је 4. маја прошле године у селима Дубона и Мало Орашје убио девет, а ранио 12 особа.
МУП
Притвор је продужен и његовом оцу Р. Б., ујаку Г. Г. и брату од ујака Б. Г., речено је Танјугу у Вишем суду у Смедереву.
Како су прецизирали, притвор им је продужен претходне недеље и може да траје најдуже до 8. марта.
Виши суд у Смедереву крајем јануара донео је решење о потврђивању оптужнице против осумњичених, а на које решење одбрана има право да уложи жалбу Апелационом суду у Београду.
Овај суд се огласио месно ненадлежним у односу на оптужене Г. Г. и Б. Г. из Вињишта, односно ујака и брата оптуженог за масакр, сматрајући да је за њих надлежан Виши суд у Крагујевцу, па ће по правоснажности оптужнице доставити списе предмета.
Више јавно тужилаштво у Смедереву је оптужницу против њих подигло 18. октобра, али због штрајка радника Јавног предузећа Поште Србије, оптужница није уручена свим лицима.
У. Б. оптужницом је стављено на терет тешко убиство у стицају са кривичним делима недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, отмица и неовлашћено коришћење туђег возила.
Његовом оцу Р. Б. стављено је на терет извршење кривичних дела недозвољена производња, држање, ношење и стављање у промет оружја и експлозивних материја у стицају са кривичним делом тешко дело против опште сигурности.
Истрагом је утврђено да је Р. Б. у кући у којој је живео неовлашћено држао већу количину ватреног оружја, муниције и експлозивних материја и то један пиштољ, један револвер, 241 комада метака различитог калибра, црни барут у количини од укупно 854,38 грама, као и различите делове за оружје.
Г. Г. и Б. Г. из Крагујевца оптужени су због постојања оправдане сумње да су извршили кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и стављање у промет оружја и експлозивних материја, јер су у кући и помоћној просторији неовлашћено држали већу количину оружја, муниције и експлозивних средстава.
Урошу Блажићу стављено је на терет да је 4. маја у селима Мало Орашје код Смедерева и Дубона код Младеновца, пуцајући из аутоматске пушке и пиштоља лишио живота девет људи, од којих је двоје било малолетно, а покушао да лиши живота још 20 људи, од којих је ранио њих 12.
БОНУС ВИДЕО: ПРЕЖИВЕЛИ РАФАЛЕ УРОША БЛАЖИЋА, А СЛУПАЛИ СЕ АУТОМ: Млади из Малог Орашја у болници, породице у шоку
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОТВРЂЕНА ОПТУЖНИЦА ПРОТИВ УРОША БЛАЖИЋА: Виши суд у Смедереву потврдио
29. 01. 2024. у 14:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)