ОГЛАСИО СЕ МУП У ВЕЗИ УХАПШЕНЕ ПРЕДСЕДНИЦЕ ВИШЕГ СУДА: Ваучер који је добила од осуђеника вредео 112.700 динара

Новости Онлајн

19. 10. 2023. у 17:45

ПО НАЛОГУ Јавног тужилаштва за организовани криминал у сарадњи са БИА и СБПОК данас је лишена слободе Д. Ж., председница Вишег суда у Нишу, због постојања основа сумње да је извршила кривично дело злоупотреба службеног положаја.

ОГЛАСИО СЕ МУП У ВЕЗИ УХАПШЕНЕ ПРЕДСЕДНИЦЕ ВИШЕГ СУДА: Ваучер који је добила од осуђеника вредео 112.700 динара

Фото: Ј.Ћ.

Ухапшена Драгана Ж. (55), председница Вишег суда у Нишу, пустила је осуђеника на условни отпуст, а како се сумња, заузврат је добила ваучер за Златибор вредан 112.700 динара.

Како медији преносе, она је осуђеника Р. М., који је био у затвору због прања новца и пореске утаје, пустила на условни отпуст.

- У наставку борбе против високе корупције, припадници Министарства унутрашњих послова, УКП, Службе за борбу против организованог криминала у сарадњи са Безбедносно-информативном агенцијом, по налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал ухапсили су Д. Ж. (55), председницу Вишег суда у Нишу због постојања основа сумње да је извршила кривично дело злоупотреба службеног положаја - наводи се у саопштењу МУП-а.

Она је, како се сумња, у намери да утиче на позитиван исход и убрза поступање по молби за условни отпуст једног осуђеника и знајући да је поступајући судија планирао годишњи одмор, донела решење којим је на његово место поставила судију који није члан ванпретресног већа са којим је, средином јуна ове године, омогућила условни отпуст.

Сумња се да је за ову одлуку добила туристички ваучер за летовање у износу од 112.700 динара који јој је платила фирма у власништву сина осуђеника.

Осумњиченој је одређено задржавање до 48 сати након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведена надлежном тужилаштву.

Како је навело тужилаштво, постоје основи сумње да је осумњичена у периоду од фебруара до августа 2023. године искористила свој службени положај председника Вишег суда у Нишу тако што је по претходном обећању и договору са осуђеним Р. М., као председник ванрасправног већа Вишег суда у Нишу донела и потписала решење којим се усваја молба за пуштање на условни отпуст осуђеног Р. М. да би за ту службену радњу примила ваучер за боравак у хотелу на Златибору.

Она је тиме прибавила себи и члановима своје породице имовинску корист, јер је искористила ваучер за боравак у хотелу у трајању од седам дана са породицом.

(Блиц)

БОНУС ВИДЕО: АНТИСРПСКА И АНТИДРЖАВНА КАМПАЊА НА ДЕЛУ: Овако су Шолакови медији извештавали о састанку у Бриселу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци