ПРЕТУЖНО: Дечак који је страдао у масакру на Врачару био невероватан таленат, волео музику и спорт (ВИДЕО)
ДЕЧАК А. Ч. који је страдао у масакру на Врачару био је невероватно талентован, свирао је клавир од своје шесте године и наступао на престижним такмичењима.
Фото: Новости
Интересовање за музику показивао је од најранијег детињства, био је одличан ђак, из свих школских предмета имао је највише оцене. Поред музике волео је и језике, математику, спорт… Тренирао је тенис. Бавио се фотографијом и израдом занимљивих видео-записа које је подвлачио интересантном музиком. И поред многобројних ангажовања увек је налазио времена за дружење са вршњацима.
Добитник је више првих награда на националним и међународним музичким такмичењима као и добитник специјалне награде за извођење композиције "Бургмуллер Етуде Д-дур" 2019. године. Наступао је на више концерата и учествовао на међународном такмичењу "Виртуози В4+", "Свирамо заједничким језиком".
Убијени дечак био је и у жирију на такмичењу за дечју песму Евровизије.
Погледајте део његовог наступа у Београдској филхармонији.
Подсећамо, у масакру на Врачару Коста К. (13) убио је осморо ђака и чувара Основне школе "Владислав Рибникар", а ранио шесторо ученика и наставницу. Он након масовног убиства није показао кајање, а његов отац је на саслушању говорио о оружју којим је почињен масакр.
(Информер)
Препоручујемо
ВУЧИЋ: Једна од мојих мера биће да имамо још већи број полицајаца по школама
03. 05. 2023. у 18:23
"ХВАЛА ЗА СВЕ ШТО СИ НАМ ПРУЖАО ГОДИНАМА!" Милена Васић тугује за убијеним чуваром
03. 05. 2023. у 16:49
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)