ПИЈАНКЕ ЗАВРШЕНЕ БРАТОУБИСТВИМА: У Нишу страшан злочин, дан раније и на КиМ
НИШЛИЈА Милан Грујић (43) ухапшен је јуче због сумње да је у ноћи између 5. и 6. маја у породичној кући у насељу Комрен убио свог рођеног брата Сашу Грујића (52).
Жртва Саша Грујић, Фото Ј. Ћосин/ приватна архива
Сумња се да је Милан, након жустре свађе, голим рукама задавио Сашу, а онда позвао мртвозорника и рекао да му је брат преминуо. Дан раније на северу КиМ догодило се још једно братоубиство.
У Доњој Гуштерици шездесетогодишњи полицајац М. Шубаревић у суботу по подне убио је свог рођеног брата Д. Шубаревића (65). Према незваничним сазнањима "Новости", био је под дејством алкохола.
А како ствари стоје, и трагедији у Нишу делимично је кумовао алкохол. Браћа Грујић су ноћ уочи трагедије седела заједно с комшијом, да би недуго након његовог одласка избио сукоб. Када је комшија отишао, Милан се потукао с братом, а затим га задавио.
Осумњичени је смрт брата пријавио Хитној помоћи у Нишу 6. маја. Пре доласка лекара он је тело мртвог брата Саше окупао, обукао и наводно спремио за сахрану. Испричао је да је брата затекао непомичног, те да га је дрмао у намери да га пробуди. Наравно, мртвозорник је открио повреде на телу жртве, па је одмах позвао полицију. Обдукцијом је установљено да је Грујић убијен.
Милан и Саша живели су годинама у насељу Комрен. Цела породица је тешко живела и имала здравствених проблема.
Дан после убиства у фамилији Шубаревић надомак Грачанице, из Основног тужилаштва у Приштини саопштили су само да је, када је патрола изашла на лице места, могла само да констатује смрт. Како се наводи у саопштењу, "једно лице је остало без знакова живота од последица повреда из ватреног оружја".
Незванично из полиције истичу да се злочин догодио у суботу по подне, као и да су могући мотив нерашчишћени имовински односи. Осим што је М. Ш. био под дејством алкохола када је потегао оружје, зна се и да су се браћа спорила око наследства које није подељено.
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)