ЖЕНА УБИЛА, ИСЕКЛА И КУВАЛА МУЖА У ЛОНЦУ У НОВОМ САДУ: Апелациони суд донео правоснажну пресуду

АПЕЛАЦИОНИ суд у Новом Саду је правоснажно Терези П. изрекао меру безбедности обавезног психијатријског лечења и чувања у Специјалној затворској болници у Београду, јер је свог супруга Срђана П. 10. маја 2022. године у породичној кући у Зрењанину, убила ножем, потом одстранила делове тела и кувала их у лонцу.

ЖЕНА УБИЛА, ИСЕКЛА И КУВАЛА МУЖА У ЛОНЦУ У НОВОМ САДУ: Апелациони суд донео правоснажну пресуду

Фото: Free Images Pixabay

Другостепени суд је одбио жалбу окривљене и потврдио решење Вишег суда у Зрењанину којом јој је изречена наведена мера.

Таква одлука је последица неурачунљивости окривљене, с обзиром да је психијатријским вештачењем утврђено да је способност окривљене да схвати значај свог дела и да управља својим поступцима, у време извршења кривичног дела, била искључена услед хроничне и трајне душевне болести, врсте шизофреније са прогресивним током.

Суд ће на предлог здравствене установе, органа старатељства или окривљене, али и по службеној дужности, на сваких девет месеци испитивати да ли је престала потреба за лечењем и чувањем у установи.

Тереза П. је тог дана свог супруга ножем избола, потом електричном тестером и ножем одстранила делове његовог тела, те део ставила у торбу, док је део ставила у велики лонац, прелила водом и кувала на шпорету.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

Сахрањена Љиљана Зелен Караџић – Породица и пријатељи се опростили уз емотивне сцене

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС