ПРЕГАЗИЛА БРАЧНИ ПАР НА ПЕШАЧКОМ ПРЕЛАЗУ: Донета пресуда Нишлијки за тешку саобраћајну несрећу
БИЉАНА Станојевић (55) из Ниша осуђена је на седам година затвора због изазивања тешке саобраћајне несреће у којој су 11. априла 2021. године на пешачком прелазу погинули Даница Андрић (75) и Љубомир Новаковић (80).
Фото: Ј. Ћосин
Пресуду је донело Веће Вишег суда у Нишу, које јој је изрекло и меру забране управљања возилом Б категорије на пет година, као и обавезно психијатријско лечење и чување у установи затвореног типа.
Несрећа се догодила на једном од најпрометнијих булевара у Нишу, док су пешаци прелазили улицу. Биљана је управљала возилом под дејством метадона (концентрација 0,61 мг/мл), а утврђено је да се није зауставила испред обележеног прелаза како би их пропустила.
Судија Валентина Пешић истакла је да је окривљена деловала у стању битно смањене урачунљивости због злоупотребе психоактивне супстанце, али да је била свесна да не сме да управља возилом у таквом стању. Приликом изрицања казне, суд је у обзир узео и чињеницу да је Биљана удовица, средњих година, која је изразила кајање, али и да је одговорна за смрт двоје људи.
Сузана Стојиљковић, ћерка настрадалог Љубомира Новаковића, изјавила је да казна не може вратити вољене, али је апеловала на промену система:
– Таквим особама треба аутоматски одузимати возачке дозволе чим започну лечење, и вратити их тек након доказаног излечења. На месту мог оца могло је бити и дете, па би трагедија била још страшнија – рекла је Сузана.
Биљана је током суђења признала одговорност и рекла да тог дана није имала намеру да икоме науди, већ да је кренула по лек за супруга оболелог од рака. Тврдила је да пешаке није одмах уочила јер је спуштала заштиту од сунца.
Ово је првостепена пресуда на коју право жалбе имају и тужилаштво и одбрана.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЦЕЛУ НОЋ ПРОВЕО НАД АМБИСОМ: Драма у шавничком крају, мушкарац возилом слетео с пута
18. 05. 2025. у 13:02
АУТОМОБИЛ СЛЕТЕО У САВУ, КРОВ СЕ ВИДЕО 15 МЕТАРА ОД ОБАЛЕ: Несрећа испод Моста на Ади
18. 05. 2025. у 09:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)