ОСУМЊИЧЕНА ЗА БРОЈНЕ МАЛВЕРЗАЦИЈЕ: Тужилаштво тражи притвор за бившу директорку Коморе медицинских сестара
ВИШЕ јавно тужилаштво (ВЈТ) у Београду затражило је данас да бившој директорки Коморе медицинских сестара и здравствених техничара Србије Радмили У. и књиговођи Коморе Мирјани У, осумњиченим за малверзације у тој организацији, буде одређен притвор.
Фото: Принтскрин
Претходно је на саслушању пред Посебним одељењем за сузбијање корупције тог тужилаштва Мирјана У. изнела своју одбрану, док Радмила У. то није учинила, саопштено је из ВЈТ.
Након саслушања тужилаштво је судији за претходни поступак Вишег суда у Београду предложило да за обе осумњичене одреди притвор да не би утицале на сведоке, а Радмили У. и због опасности од бекства.
Наредбом о спровођењу истраге Радмили У. на терет се ставља кривично дело Злоупотреба службеног положаја, а Мирјани У. кривично дело Злоупотреба службеног положаја у подстрекавању.
Постоје основи сумње да је Радмила У. искоришћавањем својих службених овлашћења у периоду од 2019. до 2023. године прибавила себи и другоме имовинску корист од око 30 милиона динара, у чему ју је подстрекла књиговођа поменуте Коморе Мирјана У.
Оне су, како се сумња у више наврата пребацивале средства са рачуна Коморе на своје рачуне и рачуне са њима повезаних правних и физичких лица, те даље располагале средствима за личне потребе.
Као основ плаћања сачињавале су налоге на име фиктивних рачуна, при чему су на налозима као рачун корисника уплате уписивале број њиховог приватног рачуна.
На тај начин Радмила У. Мирјана У. су, како се сумња, противправно присвојиле око 30.000.000 динара.
Комора медицинских сестара и здравствених техничара Србије финансира се делом из буџета Србије, а делом из чланарина и задужена је за јавна овлашћења – издаје, обнавља и одузима одобрење за самосталан рад.
(Танјуг)
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)