ДВЕ ГОДИНЕ ЗАТВОРА, ПУШТЕН ИЗ ПРИТВОРА УЗ НАНОГВИЦУ: Изречена пресуда Драгану Бањцу
НОВОСАЂАНИН Драган Бањац (32), осуђен је данас у Вишем суду у Новом Саду на две године затвора, због покушаја изнуде 40.000 евра од од Младена Деветка (21) из Футога, фудбалера новосадске Војводине, Њему је укинут притвор у ком се налазио протеклих 14 месеци и замењен је електронским надзором уз наногвицу, до правонсажности пресуде. Поред тога, забрањено му је коришћење телефона и интернета.
Љ.П.
Образлажући пресуду, судија Видоје Митрић, казао је да кривично веће сматра да је у потпоуности доказано да је починио кривично дело које му се оптужницом ставља на терет.
- Доста доказа је у овом поступку претресено, саслушани су сведоци – рекао је судија Митрић. - Више јавно тужилаштво је на
несумњив начин доказало да је починио кривично дело за које је оптужен. Приликом одлучивања о казни, посебно је у обзир узета чињеница да је отац двоје мале деце и да је до сада неосуђиван.
Бањац је ухапшен 3. фебруара 2021. године под сумњом да је од фудбалера новосадске Војводине Деветка покушао да изнуди 40.000 евра, и од тада се налазио у притвору. И данас је из затвора на Клиси, на изрицање пресуде у новосадску палату правде био доведен уз јаке мере обезбеђења.
У Завршној речи, заменик ВЈТ, Ксенија Дајановић је истакла да је током поступка утврђено да је Бањац починио кривично дело које му се оптужницом ставља на терет. То како је рекла не произилази само из тајног надзора и прислушкивања, већ и из комплетне документације и доказа прикупљених у истрази и изведеним на главном претресу.
Одбрана окривљеног се према речима заменика ВЈТ, сводила се на то да је окривљени желео само добро фудбалеру, јер му је извесни Јован Калуђеровић рекао да је Деветак, фудбалер Војводине направио дуг његовом предузећу и све је наводно било документовано.
Бранилац оптуженог Бањца, адвокат Горан Карадаревић, који је за свог клијента тражио ослобађајућу пресуду, како је рекао у завршној речи, сматра да тужилаштво није доказало кривично дело, јер изнуда, како је предочио, подразумева намеру да себи и другом прибави противправну имовинску корист. Према његовим речима, Деветкова девојка Јована Митровић је починила злоупотребу у фирми „Бор експорт“ у којој је радила, и немогуће је да оштећени ништа не зна о томе да је девојка трошила велике суме новца.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)