УКИНУТ ПРИТВОР МИРОСЛАВУ МИКИ АЛЕКСИЋУ! Учитељ глуме добија наногицу
АПЕЛАЦИОНИ суд у Београду укинуо је данас притвор власнику школе глуме Мирославу Мики Алексићу оптуженом да је силовао и полно узнемиравао више полазница те школе и одредио му меру забране напуштања стана уз електронски надзор (кућни притвор уз наногицу).
Фото В. Данилов
Овом одлуком усвојена је жалба одбране и преиначено је решење Вишег суда у Београду који је Алексићу продужио притвор решењем од 26. августа због опасности да би у кратком року могао да понови кривично дело, као и због узнемирења јавности.
Портпарол Апелационог суда Мирјана Пиљић прециизрала је за Танјуг да је тај суд закључио да мера притвора више није једина могућа мера за спречавнаје опасности да ће у случају пуштања на слободу Алексић у кратком року поновити кривично дело и да ће доћи до узнемирења јавности које би угрозило правично вођење кривичног поступка.
- По мишљењу Апелационог суда ове опасности су таквог интензитета да се могу спречити мером забране напуштања стана уз електронски надзор - нагласила је Пиљић.
Алексић је у притвору био од хапшења, 16. јануара.
Њему је припремно рочиште пред суђење заказано за 1. октобар.
У складу са законом, ово рочиште ће бити затворено за јавност и на њему ће се кратко изјаснити о кривици, а потом ће се утврђивати који ће се докази изводити на суђењу.
Суђење ће бити заказано по завршетку припремног рочишта и требало би да буде јавно, осим ако учесници поступка не затраже да суд искључење јавности због заштите приватности.
Алексић је оптужен за четири кривична дела силовања, од тога два у продуженом трајању и пет кривичних дела полног узнемиравања, од чега су два такоде квалификована у продуженом трајању.
Њега је прва за сексулано злостављање пријавила глумица Милена Радуловић, а убрзо се оптужбама против њега придружила Ива Илинчић, па и друге девојке.
Препоручујемо
МИРОСЛАВУ АЛЕКСИЋУ ПРОДУЖЕН ПРИТВОР: Учитељ глуме остаје иза решетака
07. 09. 2021. у 14:43
ОДРЕЂЕН ДАТУМ СУЂЕЊА: Ево када ће се Мика Алексић наћи на оптуженичкој клупи
06. 09. 2021. у 15:28
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
ВИДИТЕ СНИМАК - ШУТИРАЈУ ГА: Вујадин Савић нападнут у Београду - усред тржног центра (ВИДЕО)
БИВШИ фудбалер Црвене звезде наводно је нападнут у једном тржном центру у Београду.
18. 12. 2025. у 22:08
Коментари (1)