НОВИ ДЕТАЉИ ДРАМЕ НА ДУНАВУ: Огласила се полиција - ево ко се удавио у Бачком Новом Селу

Љиљана Прерадовић

06. 10. 2025. у 17:41

ПОЛИЦИЈСКОЈ управи у Новом Саду, синоћ око 20.45 часова, пријављено је да се на Дунаву код места Плавна, преврнуо чамац у којем је било најмање десет особа, међу којима су држављани Народне Републике Кине.

НОВИ ДЕТАЉИ  ДРАМЕ НА ДУНАВУ: Огласила се полиција - ево ко се удавио у Бачком Новом Селу

ФОТО: С. КЕНЕШКИ

Одмах по пријави, упућене су патроле ПУ у Новом Саду, граничне полиције и припадници Сектора за ванредне ситуације, а контактирана је и полиција Републике Хрватске.

У Бачком Новом Селу је у акцији спасавања из воде извучена једна особа, кинески држављанин, код кога је констатована смрт.

Такође, до сада пронађена су још четири кинеска држављана којима је указана лекарска помоћ.

Према досадашњим информацијама, полиција Хрватске је из Дунава извукла пет држављана Кине – три мушкарца и две жене.

Полиција наставља претрагу и у сарадњи Вишим јавним тужилаштвом у Новом Саду које је овај догађај квалификовало као кривично дело недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи, предузима мере и радње на утврђивању свих околности овог догађаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину