"ГРУНУЛО" ЈЕ КАО БОМБА: Очевици описали тренутак урушавања надстрешнице испред главне железничке станице (ФОТО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

01. 11. 2024. у 16:10

ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да је извучено осам тела страдалих у несрећи на Железничкој станици у Новом Саду када се обрушио део надстрешнице и нагласио да је акција спасавања у току.

ГРУНУЛО ЈЕ КАО БОМБА: Очевици описали тренутак урушавања надстрешнице испред главне железничке станице (ФОТО)

Фото: МУП

- Одмах по добијању позива, за неколико минута спасиоци су били овде, као што сте сведоци и сада, неколико сати након тога, акција спасавања је у току. Изузетно је тешка и у њој учествује близу 80 ватрогасаца-спасилаца из више градова, уз помоћ тешке механизације, не само Министарства унутрашњих послова, већ и градских комуналних, јавних предузећа, па и приватних компанија - рекао је министар Дачић.

Министар Дачић, који се на лицу места налази са председником Владе Милошем Вучевићем, оценио је да ће акција спасавања потрајати још неколико сати.  

- Осам тела је извучено испод рушевина, двоје људи је у болници и они су преживели, с тим што је стање једног од њих доста тешко. Испод рушевина имамо контакт са двоје људи и ради се на томе да се они извуку из рушевина - казао је министар Дачић.

Министар се захвалио свим јавним и комуналним службама из Новог Сада које су изашле да помогну са механизацијом, као и Хитној помоћи и здравственим установама.

Такође, очевици немилог догађаја описали су ужасне сцене приликом урушавања арматуре:

- "Грунуло" је као бомба - кажу очевици.

- Радимо у згради преко пута Железничке станице. Када је то пало, наша зграда се буквално затресла - каже саговорница за медије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ РЕАЛ МАДРИДУ: Лекари месецима лечили ПОГРЕШНО КОЛЕНО Килијана Мбапеа?!