ЈЕЗИВА СУДБИНА СРБИНА КОЈИ ЈЕ ПОГИНУО У АМЕРИЦИ: Последњи Гојков лет пред полагање за лиценцу завршио се трагично
ГОЈКО Дамјанић (58), који је трагично изгубио живот у авионској несрећи у округу Палм Бич, био је омиљен међу Србима који су живели на Флориди, а ова трагедија дубоко је потресла и шокирала све наше сународнике који живе преко океана.
Фото: Приватна архива
Несрећа се догодила у среду после подне у округу Палм Бич, а авион у којем су биле две особе слетео је у језеро које се налази у близини писте аеродрома.
До пада авиона дошло је нешто после 14 часова по локалном времену, а двојица мушкараца извучена су из воде око 15.30 часова.
Спасиоци који су први стигли на лице места открили су да се авион распао на најмање два дела.
Тела мушкараца пронађена су у олупини авиона. Спасиоци су Србина и његовог сапутника извукли на обалу и покушали реанимацију. Екипе Хитне помоћи су их потом превезле у најближу болницу, где су проглашени мртвим.
Ова страшна трагедија оставила је у неверици све људе наше националности, а они који су га познавали испричали су за "Новости" да је био сјајан човек ведрог духа, пун ентузијазма и спреман да помогне свим Србима који су се налазили у Америци.
Гојко је био вољени супруг, отац, пријатељ и цењени професионалац у области музичког образовања.
Завршио је престижни музички Универзитет Џулијард у Њујорку, а радио је на музичком колеџу у Берклију, највећем независном колеџу савремене музике на свету.
Фото: Принтскрин/ Јутјуб/ WPTV News
Свој живот је посветио образовању и учењу људи, а као консултант за образовање, имао је кључну улогу у интернационалној регрутацији студената на "Беркли" широм света из земаља као што су Јапан, Јужна Кореја, Немачка, Француска, Финска, Шпанија, Италија, Грчка, Кипар, Аргентина, Бразил, Мексико, Израел и многих других.
Поред музике, његова велика љубав било је летење. Гојко је сањао да постане пилот и налазио је огромну радост на небу.
Али судбина му није дозволила да оствари свој највећи сан.
Последњи његов лет пред полагање за лиценцу пилота завршио се трагично.
Осим професионалних достигнућа, Гојко је био човек поштења, доброте и топлине. Био је познат по свом ентузијазму, способности да инспирише људе око себе и неуморној посвећености помагању другима да остваре своје снове.
Препоручујемо
АУТОМ СЕ ЗАКУЦАО У ВОЗИЛО ХИТНЕ ПОМОЋИ: Стравична несрећа у Крагујевцу (ВИДЕО)
10. 03. 2026. у 19:50
ОБОРЕН МУШКАРАЦ И ДЕТЕ (3) НА ПЕШАЧКОМ У БОРЧИ: Хитно превезени у болницу
10. 03. 2026. у 18:17
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)