ОБИСТИНИЛЕ СЕ ЦРНЕ СЛУТЊЕ: Тело нестале Илинке извучено из Лима

Вечерас је у Лиму, пар стотина метара низводно од Рудог, у Босни и Херцеговини, пронађено тело Илинке Дујовић, девојке из Прибоја за којом се трагало дуже од месец дана.

ОБИСТИНИЛЕ СЕ ЦРНЕ СЛУТЊЕ: Тело нестале Илинке извучено из Лима

Принтсцреен/Фацебоок

Тело Илинке Дујовић приметили су риболовци током поподнева и спречили да је вода однесе даље.

Они су позвали полицију, а потом је отац у болници у Рудом, идентификовао тело своје кћерке.

Илинка је последњи пут виђена 12. децембра, на обали Лима, у старом Прибоју, па је и претрага реке и околине низводно, била и најдетаљнија.

Илинка је већ једном себи покушала да одузме живот почетком октобра, али је тада пронађена на брду Бић, изнад града, и спасена. Овога пута, сви напори су били узалудни.

Подсетимо, нестанак Илинке Дујовић (28) из Прибој је пријавио њен отац Дали бор пре готово 40 дана. Тражећи је, он је подигао је на ноге готово читав Прибој.
Поред њеног оца и ближе родбине, у претрагу Лима и приобаља реке укључили су се полиција, ватрогасци, Сектор за ванредне ситуације, чланови рафтинг клуба, али и комшије из Босне и Херцеговине. 
Њен отац Далибор све време није губио наду да ће пронаћи ћерку живу. Илинка је последњи пут виђена 12. децембра крај обале Лима, на стази шеталишта у Старом Прибоју. 
- Док сам жив, ја ћу да је тражим. Није ми тешко, само да је нађем - говорио је Далибор, који је јуначки свакодневно обилазио обалу Лима уздуж и попреко.
Почетком ове седмице кренула је велика акција припадника полиције, тимова за спасавање на води, Сектора за ванредне ситуације, МУП Србије. Стигли су и рониоци, а у делу реке преко границе, ангажоване су и посебне јединице из Босне и Херцеговине. У потрагу су се укључила и ловачка удружења, планинари и рафтери. 
Илинка Дујовић је на Палама студирала социологију и само дипломски испит делио ју је од завршетка школовања. Због пандемије вируса корона вратила се у Прибој и није завршила факултет. Први пут нестала је 30. септембра када се није вратила из шетње. Наредни дан је уз помоћ многих Прибојаца пронађена на брду Бић, под дејством таблета и са уједима животиња по руци. Након тога лечила се у здравственим установама у Прибоју, Крагујевцу и Београду.

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СНИМЦИ ВЕЛИКОГ НАПАДА НА КИЈЕВ: НАТО чланица хитно дигла авионе, Руси засули престоницу ракетама и дроновима (ВИДЕО)

СНИМЦИ ВЕЛИКОГ НАПАДА НА КИЈЕВ: НАТО чланица хитно дигла авионе, Руси засули престоницу ракетама и дроновима (ВИДЕО)

РУСИЈА је током ноћи 6. јула покренула таласе ракета и дронова ка Кијеву и околном региону, при чему је погинуло најмање 10 људи, а најмање 56 је повређено, само неколико сати након што је председник Володимир Зеленски упозорио на још један велики напад на престоницу.

06. 07. 2026. у 07:49

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (2)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...