ПИЈАН "ПОКОСИО" ВОЗИЛО НА РАСКРСНИЦИ, ВОЗАЧ ЗАДОБИО ТЕШКЕ ПОВРЕДЕ: Треће ОЈТ тражи затвор од најмање 1 године и 2 месеца за окривљеног

Јелисавета Љутић

13. 01. 2025. у 16:29

ТРЕЋЕ основно јавно тужилаштво у Београду једанас поднело оптужни предлог против П.Д. (23) због сумње да је извршио тешко дело против безбедности јавног саобраћаја

ПИЈАН ПОКОСИО ВОЗИЛО НА РАСКРСНИЦИ, ВОЗАЧ ЗАДОБИО ТЕШКЕ ПОВРЕДЕ: Треће ОЈТ тражи затвор од најмање 1 године и 2 месеца за окривљеног

Фото: Танјуг/Милош Миливојевић

Он је 28.јануара, управљао путничким возилом марке „Ауди А3”, под дејством алкохола и то са 1,43 промила алкохола у крви због чега није био способан за безбедно управља моторним возилом и кретао се Булеваром Николе Тесле из правца улице Трешњин цвет према Карађорђевом тргу, левом саобраћајном траком, те доласком до раскрснице са улицом Алексиначких рудара није зауставио возило када му је светлосним саобраћајним знаком – семафором пролаз био забрањен, упаљено црвено светло, већ је наставио кретање.

Ушао је у раскрсницу и предњим левим угаоним делом свог ударио у леву бочну страну путничког возила марке “Фиат Стило”, којим је управљао П.Г., који је у наведеној раскрсници скретао лево у Булевар Николе Тесле када му је светлосним саобраћајним знаком – семафором пролаз био дозвољен, упаљено зелено светло, услед чега је оштећени задобио тешку телесну повреду у виду прелома трећег лумбалног пршљена и левих бочних наставака првог и другог лумбалног пршљена.

Јавни тужилац је предложио суду да окривљеног огласи кривим и да га осуди на казну затвора у трајању не краћем од 1 године и 2 месеца, као и да му изрекне меру безбедности забране управљања моторним возилом „Б“ категорије у трајању не краћем од 1 године, те да га обавеже да Трећем основном јавном тужилаштву у Београду накнади трошкове поступка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)