ГРАНИЧНИ ПРЕЛАЗ ПРЕШЕВО: Заплењенe лобање и коже заштићених животиња

Јелена Стојковић
Јелена Стојковић

29. 05. 2024. у 14:56

Царински службеници су на граничном прелазу Прешево 27. маја 2024. године, у сарадњи са полицијом, спречили покушај кријумчарења девет лобања и шест кожа заштићених врста дивокозе и вука, саопштила је Управа царине.

ГРАНИЧНИ ПРЕЛАЗ ПРЕШЕВО: Заплењенe лобање и коже заштићених животиња

Фото: Управа царине

Случај је откривен када је на ред за контролу, на улазу у земљу, пристигао празан камион страних регистарских ознака. 

Мада је возач цариницима рекао да нема ништа да пријави, ипак је уследио детаљан преглед возила. 

Тада су испод и иза седишта у камионској кабини пронађени пакети са укупно девет животињских лобања: седам лобања са роговима дивокозе и две лобање вука. 

Поред лобања, пронађенo je и шест недорађених кожа, од којих четири припадају дивокозама, а две су вучје.  

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)