УХАПШЕНА ГРУПА ПЕДОФИЛА У СРБИЈИ: Наставак акције "Армагедон"
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе за технику - Службе за борбу против високотехнолошког криминала, у сарадњи са полицијским управама у Београду, Крушевцу, Јагодини, Зајечару и Бору, а по налогу Посебног јавног тужилаштва за високотехнолошки криминал Вишег јавног тужилаштва у Београду, у наставку акције "Армагедон" ухапсили су пет особа због постојања основа сумње да су извршиле кривична дела приказивање, прибављање и поседовање порнографског материјала и искоришћавање малолетног лица за порнографију, искоришћавање рачунарске мреже или комуникације другим техничким средствима за извршење кривичних дела против полне слободе према малолетном лицу и полно узнемиравање.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/MUP Republike Srbije
Ухапшени су М. Т. (1990) из Зајечара, Д. Д. (1987) из Трстеника, М. Б. (1997) из Мајданпека, Р. Р. (1988) из Параћина и С. С. (1988) из Београда.
Сумња се да су они, у дужем временском периоду, коришћењем специјализованих апликација за дељење фајлова или коришћењем посебних претраживача који омогућавају прикривање локације и анонимност, као и путем друштвених мрежа са својих и лажних налога ступали у комуникацију са малолетницима и слали им фотографије и видео-записе порнографске садржине.
Они се сумњиче и да су прибавили садржаје настале експлоатацијом малолетног лица и уговарали састанак са малолетницима ради сексуалног односа.
Претресом станова осумњичених пронађена је велика количина видео-клипова и фотографија насталих искоришћавањем малолетника у порнографске сврхе, садржаји сексуалне експлоатације деце од три до 14 година, као и друге фотографије и видео-записи експлицитне злоупотребе деце у порнографске сврхе и поруке сексуалне садржине којима су осумњичени полно узнемиравали децу и малолетнике.
Реализацији ове акције допринео је приступ платформи Националног центра за несталу и експлоатисану децу (НЦМЕЦ) из Сједињених Америчких Држава, која је глобални лидер у помоћи у спречавању отмица и проналажењу нестале деце и борби против сексуалне експлоатације деце на интернету, чијој платформи наша држава има директан приступ. Осумњиченима је одређено задржавање до 48 сати и они ће, уз кривичне пријаве, бити приведени надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО:
"ГДЕ МОЖЕ ДА ОДЕ ДЕТЕ ОД ДВЕ ГОДИНЕ?" Комшија из Бањског поља за "Новости"
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)