САСЛУШАНИ ОСУМЊИЧЕНИ ЗА НЕРЕДЕ ИСПРЕД СКУПШТИНЕ ГРАДА: Седморица признали кривицу, за 11 тужилаштво предложило притвор

Биљана Ристивојевић

27. 12. 2023. у 09:05

У ВИШЕМ јавном тужилаштву саслушани су сви који су, због учествовања у нередима и напада на полицију током протеста, ухапшени у недељу увече, 24. децембра, испред Скупштине града Београда и сви су изнели одбране. Они су осумњичени за извршење кривичних дела позивање на насилну промену уставног уређења или за насилничко понашање на спортској приредби и јавном скупу, а неки и за оба.

САСЛУШАНИ ОСУМЊИЧЕНИ ЗА НЕРЕДЕ ИСПРЕД СКУПШТИНЕ ГРАДА: Седморица признали кривицу, за 11 тужилаштво предложило притвор

Фото: Беоринфо/Новости

Седморица осумњичених су признали кривицу, за 11 је тужилаштво предложило притвор, док је према двоје осумњичених тужилаштво укинуло задржавање и они су пуштени да се у даљем току поступка бране са слободе.

Сви осумњичени су на саслушању изнели своје одбране, саопштило је то тужилаштво.

Седморица осумњичених су након саслушања признали кривицу и закључили споразум о признању кривичних дела на условне казне затвора и новчане казне, а споразуми ће бити прослеђени на одлуку о потврђивању Вишем суду у Београду.

Четворица осумњичених З. М. (68) С. С. (36), Н. В. (32) и М. Р. (38) закључили су споразуме о признању кривичног дела насилничког понашања на спортској приредби јавном скупу у стицају, са кривичним делом позивање на насилну промену уставног уређења на условне казне затвора од 6 месеци с роком провере од 2 године и новчану казну од 20.000 динара, односно М. Р. на новчану казну од 10.000 динара.

Р. Ђ. (18), Л. Ш. (23) и В. О. (48) закључили су споразуме о признању кривичног дела насилничког понашања на спортској приредби и јавном скупу на условне казне затвора од три месеца с роком провере од годину дана и новчане казне од 20.000 и 10.000 динара.

Према двоје осумњичених тужилаштво је укинуло задржавање, М. М. (37) и С. М. (19) и они су пуштени да се у даљем току поступка бране са слободе.

Након саслушања тужилаштво је предложило судији за претходни поступак Вишег суда у Београду да према 11 осумњичених одреди притвор, да не би поновили кривично дело у кратком временском периоду.

Притвор је предложен за С. Ш. (45), А. Р. (18), Г. Д. (36), Д. Р. (19), П. Ј. (54), Д. П. (21), Б. Т. (26), С. Р. (58), М. А. (39), П. П. (44), С. Д. (54).

Против свих осумњичених поднете су кривичне пријаве због наведених кривичних дела, поводом којих ће бити спроведене доказне радње у скраћеном поступку, након чега ће тужилаштво одлучити да ли ће против осумњичених поднети оптужне предлоге или ће обуставити поступке.

БОНУС ВИДЕО:

ПОЛИЦАЈАЦ ВЛАДИМИР ЗА "НОВОСТИ": Ударали су ме металном шипком, нисам се повукао

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (3)

„Љубинко и Десанка“ на сцени Фондације Mozzart: Цекић, Вулановић и Бандовић у Шушљиковој режији о блискости која недостаје