ПРЕВАРОМ ДОШЛИ ДО ДЕВЕТ МИЛИОНА: Ухапшене три особе - робу узели, продали, а новац задржали

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције у Београду, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, ухапсили су Д. И. (57), одговорно лице ПД „Пегаз линк“, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело превара у обављању привредне делатности.

ПРЕВАРОМ ДОШЛИ ДО ДЕВЕТ МИЛИОНА: Ухапшене три особе - робу узели, продали, а новац задржали

Љ.П.

Ухапшени су и Н. К. (56) и Г. Г. (52), који се терете за кривично дело превара у обављању привредне делатности у помагању. Они су, како се сумња, од јануара до јуна 2020. године, у намери да за себе прибаве противправну имовинску корист, доводили у заблуду одговорна лица и запослене у девет оштећених привредних друштава, приказивањем лажних чињеница да преко ПД „Пегаз линк“ желе да се баве трговинском делатношћу.

Осумњичени се терете да су, уз предају бланко меница ПД „Пегаз линк“, навели добављаче да им издају робу коју су преузимали, а потом продавали. Д. И., како се сумња, заједно са двојицом помагача, није платио робу добављачима и на тај начин је оштетио привредна друштва за 8.722.286 динара, док су исти износ присвојили за себе.

Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет