ОДРЕЂЕН ПРИТВОР АЛЕКСАНДРУ ЈОВИЧИЋУ: Виши суд донео одлуку
АЛЕКСАНДРУ Јовичићу, председнику општине Палилула Виши суд је ноћас одредио притвор до 30 дана.
Фото ATA Images
Подетимо, Више јавно тужилаштво у Београду предложило је суду да одреди притвор председнику београдске општине Палилула и функционеру СНС Александру Јовичићу, као и за још седморо осумњичених у вези са нелегалном градњом на тој општини.
Јовичић се сумњичи да је утицао на одговорно лице за инспекцијске послове у Општини Палилула да даље утиче на грађевинске инспекторе да злоупотребом положаја омогуће изградњу објеката без грађевинске дозволе, као и да је од инвеститора за наведене објекте противправно присвојио 28,8 милиона динара.
Јовичић се терети за кривично дело трговина утицајем у саизвршилаштву са Д.В. (43), одговорним лицем за инспекцијске послова у Градској општини Палилула.
Такође, због сумње да су учинили кривично дело злоупотреба службеног положаја ухапшени су грађевински инспектори М. М. (63), З. Р. (68), Ђ. Р. (62), З. П. (62), Г. П. (52) и Д. Л. (55) док се, поред наведеног, осумњичени Г. П. и Д. Л. терете и за кривично дело фалсификовање службене исправе.
Они се сумњиче да су злоупотребом положаја омогућили заштиту од стране инспекцијских органа ГО Палилула од рушења за њихове нелегално изграђене објекте, као и да су након што су у записницима и решењима које је донела грађевинска инспекција, унели неистините податке у вези са објектима, потом их проследили на озакоњење, супротно Закону о озакоњењу објеката, саопштио је синоћ МУП.
Препоручујемо
ПОГИНУО РАДНИК У БЕГАЉИЦИ: На С.С. (46) се обрушила велика количина земље
23. 07. 2026. у 20:13
СКОРО ТРИ САТА БИЛИ У ВОДИ: Детаљи несреће у новосадској Клиси и погибији троје младих
23. 07. 2026. у 19:58
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)