НЕВИДЉИВИ У СНЕГУ: Редовна тактичка обука у Оклопно-извиђачком батаљону (ФОТО)
ПРИПАДНИЦИ Оклопно-извиђачког батаљона искористили су снежне падавине и ниске температуре за реализацију специфичних садржаја тактичке обуке из области обавештајног обезбеђења Копнене војске.
Фото: Министарство одбране
На полигону „Рујник“ и у касарни „Стеван Синђелић“ у Нишу, припадници батаљона, у зимским условима, увежбавају тактичке радње и поступке приликом осматрања и прикупљања података, као и организовања патрола и заседа, уз употребу основног борбеног средства ове јединице – оклопно-извиђачког аутомобила БРДМ-2МС.
На обуци активно учествују и професионални војници који су недавно примљени у јединицу и распоређени на дужности возача и нишанџија на овом борбеном возилу. Они се, осим за реализацију извиђачких задатака, оспособљавају за правилно и безбедно руковање оклопно-извиђачким аутомобилом БРДМ-2МС и његову борбену употребу у свим условима.
Ово је само део комплексне обуке у Оклопно-извиђачком батаљону, чија је основна намена прикупљање обавештајних података за потребе извођења операција Копнене војске, а њеном реализацијом унапређује се оспособљеност припадника јединице за извршавање задатака у свим временским условима.
Препоручујемо
ЧУВАРИ НЕБА СРБИЈЕ: Мојсиловић обишао дежурне јединице за заштиту ваздушног простора
07. 01. 2022. у 16:02
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЛЕПИ СУ КАО ГРЕХ: Ово су 5 најзгоднијих хороскопских знакова
АСТРОЛОГИЈА већ вековима привлачи људе својим увидом у личности и судбине. Но, да ли сте знали да ваш хороскопски знак може утицати и на вашу привлачност?
10. 01. 2026. у 21:35
Коментари (0)