НЕМАЧКА ПОМАЖЕ ПОВРАТНИЦИМА: Лакше до квалификације и запошљавања у Србији

НЕМАЧКА организација за међународну сарадњу ГИЗ саставила је и објавила каталог расположиве подршке намењене повратницима у Србију.

НЕМАЧКА ПОМАЖЕ ПОВРАТНИЦИМА: Лакше до квалификације и запошљавања у Србији

Фото: Depositphoto

Садржи све типове подршке за нови почетак, као и програме за унапређење квалификација за запошљавање и самозапошљавање, као и преглед свих организација које се баве темом повратка и реинтеграције.

- Настављамо да будемо поуздан ослонац свим нашим држављанима који се враћају у Србију, како из Немачке, тако и из трећих земаља, и помажемо им да се поново интегришу у друштво и да што лакше прођу кроз све процесе, као и да искористе бројне програме помоћи - каже Свјетлана Ђокић, национална координаторка програма "Миграције за развој". - У Каталогу су представљене и услуге свих институција потребне за успешну социо-економску реинтеграцију повратника, али и локалног становништва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ПРЕНОС, МЕКСИКО - ЕНГЛЕСКА: Мексичка бајка се наставља или пехар полако иде кући?!