ПРОИЗВОДЊА СТАЈЕ У ЧЕТВРТАК: Радници “Фијат Пластика” донели одлуку о потпуној обустави рада
САМОСТАЛНИ синдикат фирме Фијат Пластик у Крагујевцу донео је одлуку о потпуној обустави рада која почиње у четвртак.
Фото: М. Луковић
Та одлука уручена је данас пословодству крагујевачке фабрике Фијат крајслер аутомобили Србија,у чијем саставу послује Фијат Пластик.
Према речима Зорана Миљковића, потпредседника Самосталног синдиката у Фијат Палстику, преговори који су протеклих дана вођени са пословодством ФЦА нису успели. Кључни камен спотицања је умањење регреса радницима за више од 50 одсто.
- Такав потез је за нас неприхватљив, посебно што се то умањење регреса драстично одражава на наше зараде. Наиме, регрес улази у просек плата за задњих дванаест месеци -каже Миљковић.
Одлука пословодства о умањењу регреса примењује се од првог јануара ове године.
- Не тражимо веће плате, нити боље услове рада, већ само да нам врате оно што је важило до јануара ове године. То је урађено једностраном одлуком пословодства, односно променом Правилника о раду -наводи Миљковић.
Он додаје да ће, када са радом стане Фијат Пластик,који производи бранике за модел 500Л, стати и производња у фабрици аутомобила, јер возила не могу бити комплeтирана.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)