ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ПОТВРДИО: Пробни гас пуштен кроз „Балкански ток“, звачно креће 30. децембра
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић потврдио је данас да је пробни гас већ прошао кроз „Балкански ток“ у Србији, о чему су „Новости“ писале, и најавио да ће 30. децембра бити званично пуштање у рад новог гасовода у нашој земљи.
Фото: Принтсцреен
- Прошао је пробни гас, нисмо дизали велику буку око тога, али 30. децембра све креће, као што сам обећао – казао је Вучић новинарима на аеродрому у Батајници. – Тим поводом ће бити организована мала свечаност, пошто је то огромна ствар за нашу земљу. То су стратешке и страховито важне ствари за напредак Србије.
Он је истакао да је то потпуно нови гасовод од бугарске до мађарске границе, као и да остаје да се ради даље на секундарној гасификацији.
- Да пробамо да гас стигне до Врања на југу земље и Ваљева у централном и западном делу, као и да дође до места на истоку и југозападу Србије – нагласио је председник. – Желимо да доведемо гас да бисмо могли да градимо нове фабрике и да имамо нове инвеститоре, али и да гасом снабдевамо домаћинства.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (15)