ПРЕМИЈЕРКА АНА БРНАБИЋ НА МОРАВСКОМ КОРИДОРУ: Следећа година је кључна, морамо да направимо озбиљне помаке (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић обилази данас са министром грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томиславом Момировићем и в.д. директором Коридора Србије Александром Антићем радове на Моравском коридору, чија је градња почела пре тачно годину дана.
Фото: С. Бабовић
Први дигитални аутопут у Србији, који се састоји из три деонице Појате-Крушевац, Крушевац-Адрани,Адрани-Прељина пролазиће кроз срце Србије у дужини од 112 километара, долинама Западне, Јужне и Велике Мораве.
- Као што сте чули од председника Вучића, већ данас је сигурно да ће Србија имати најбољи економски резултат у Европи у 2020. години. Али ми морамо да радимо сваки дан, да тај резултат буде још бољи и пад још мањи. 2021. година је кључна за овај пројекат, и морамо да видимо озбиљне помаке да би прве деонице биле готове до 2022. године. Следеће године морамо да кренемо у неке озбиљне пројекте, као што су Фрушкогорски коридор, деоница Нови Београд-Сурчин, железничка деоница Нови Сад-Келебија, морамо да кренемо са изградњом КЦ Војводине, Тиршове 2, чак 17 постројења за пречишћавање отпадних вода - рекла је премијерка.
- У буџету за 2021. имамо опредељено 330 милијарди динара, што је 5,5 одсто БДП -а за капиталне инфраструктрне пројекте - навела је она.
Да би то постигли морамо да радимо сваки дан и суботом и недељом ,поручила је Брнабић.
Тренутно се на више локација одвијају радови,а званичници данас обилазе радове на подручју Ћићевца, на мосту преко Јованичке реке и железничке пруге Београд-Ниш. Планирано је да мост буде дуг 496 метара.На територији Крушевца,тренутно се гради и камп на 23,5 хектара са смештајним капацитетом за 1.400 радника.
Аутопут који ће повезивати Расински,Рашки и Моравички округ,где живи око пола милиона људи и послује око 20.000 компанија гради америчко-турски конзорцијум “Бехтел-Енка”.Ангажовано је и 25 подизвођачких локалних компанија, уз чију ће подршку амбициозни пројекат бити довршен до краја 2023.године.Осим што ће повезати Чачак, Краљево,Врњачку Бању,Трстеник,Крушевац и Ћићевац, Крушевац ,гради се и непосредан линк са са коридорима 10 и 11.
НИКО ИЗ СРБИЈЕ НЕЋЕ ИЋИ У БРИСЕЛ ПРВИ ПУТ У 14 ГОДИНА Вучић: Штитим интересе наше земље, спрема се велики сукоб
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да сутра неће отићи у Брисел на самит ЕУ-Западни Балкан јер сматра да мора да штити интересе Србије и додао да ће Србија свакако наставити европским путем.
16. 12. 2025. у 19:58
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење
РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.
16. 12. 2025. у 11:42
Коментари (6)