ВУЧИЋ СА ПРЕДСТАВНИЦИМА НИДЕЦА: Инвестиција од 100 милиона евра и више стотина радних места у Новом Саду

Биљана Ристивојевић

17. 09. 2020. у 14:01

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се данас са делегацијом корпорације Нидец, водеће јапанске компаније за производњу електричних мотора.

ВУЧИЋ СА ПРЕДСТАВНИЦИМА НИДЕЦА: Инвестиција од 100 милиона евра и више стотина радних места у Новом Саду

Фото: Инстаграм

Председник Вучић је истакао да су Влада Републике Србије и његов тим урадили много како би се обезбедили добри услови за пословање, те изразио и лична уверавања да би одлука корпорације Нидец да инвестира у Србију била одлична одлука за обе стране.

 
Председник корпорације Нидец Јун Секи, изразио је заинтересованост компаније да улаже у Србију. Он је рекао да планирана инвестиција износи преко 100 милиона евра, чиме би се отворило и више стотина радних места у Новом Саду.
 
Саговорници су се сагласили да треба следити њихов пример инвестирања у граду Пингху у Кини, у којем је Нидец за 20 година пословања инвестирао преко 2 милијарде евра, а саграђено је 12 фабрика у којима је посао добило више од 12.000 људи.
 
Председник Републике Србије Александар Вучић и председник компаније Нидец Јун Секи, изразили су очекивање да ће убрзо доћи до потписивања уговора, док се почетак радова на изградњи нове фабрике очекује у току следеће године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ПОКРЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Ракете падају на Дубаи, погођен аеродром у Кувајту (ФОТО/ВИДЕО)

ИРАН ПОКРЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Ракете падају на Дубаи, погођен аеродром у Кувајту (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 17:45

Коментари (76)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart