СКОЧИО ТЕЛЕФОНСКИ САОБРАЋАЈ: Због короне све више разговора телефоном

ДОМАЋИ саобраћај у мобилној телефонији већи је за трећину у односу на период пре короне.

СКОЧИО ТЕЛЕФОНСКИ САОБРАЋАЈ: Због короне све више разговора телефоном

Фото: Depositphotos

У првим данима од увођења ванредног стања у Србији, нагло је скочио и био је већи за око 30 одсто, кажу у Министарству трговине, туризма и телекомуникација и наводе да су оператори у овом период били изузетно оптерећени и да зато већ траже продају спектра за нове сервисе.

Укупан говорни саобраћај повећан је како кажу у овом Министарству, јер су многи прешли на рад од куће и на одржавање онлајн састанака и конференцијских веза путем мобилног телефона.

Преоптерећен је био и интернет, па су три оператора у Србији обезбедила бесплатан пренос података за око 900.000 ученика основних и средњих школа. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

Конкурс је отворен: ко закасни – остаје без шансе за РОМА Цомпанy субвенције