МИЛИОНИ НЕМАЦА НА ИВИЦИ СИРОМАШТВА: Продубљује се јаз, ево шта прави највише проблема
У НЕМАЧКОЈ се продубљује јаз између оних који могу да поднесу растуће трошкове живота и оних који с њима више не излазе на крај.
Фото: Профимедиа, Shutterstock
Нова студија највећих немачких организација у области социјалног старања „Паритäтисцхен Гесамтвербанда“ показује да је број људи у ризику од сиромаштва знатно већи него што званична статистика бележи.
Разлог је једноставан. Уобичајени прорачуни занемарују стварне трошкове становања, укључујући струју и гас, који су последњих година нагло скочили, пише Српски угао.
Према проширеној методологији, око 5,4 милиона људи више улази у категорију угрожених. У тој групи просечно домаћинство даје готово половину својих примања само за кров над главом. За многе то значи сталну борбу са заосталим рачунима и одрицање од основних потреба. Посебно тешко погађају их растуће цене енергије. Оне су постале највећа ставка кућног буџета, а притисак се додатно појачао након увођења европских санкција Русији, које су пореметиле тржиште и довеле до нових поскупљења.
Социјалне организације упозоравају да се ради о тихој кризи која се шири. Људи са стабилним послом данас се чешће окрећу хуманитарним организацијама, док се они који су већ били на рубу још брже падају у дугове. Све то мења слику немачких градова, где питање становања постаје највећи извор несигурности.
(Ало)
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)