СОФРОНИЈЕВИЋ: Наставићемо реализацију постојећих пројеката и покренути нове

Елена Божић Талијан

16. 05. 2025. у 16:23

ИНФРАСТРУКТУРНО повезивање са регионом и земљама Европске уније је приоритет Владе Србије, поручила је данас министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић у хотелу „Метропол“, где се одржава осми састанак Минстарског савета Транспортне заједнице.

СОФРОНИЈЕВИЋ: Наставићемо реализацију постојећих пројеката и покренути нове

Фото Н. Скендерија

- Србија придаје велики значај пројектима које реализују у сарадњи и уз подршку Транспортне заједнице, пре свега јер верујемо да је будућност нашег региона у заједничком животу, сарадњи и повезивању – нагласила је министарка. - То омогућава бољи животни стандард наших грађана и да се наши путници брже и безбедније превезу.

Према њеним речима, Србија је урадила велики посао када је реч о примени стандарда Европске уније, нарочито у области железничког саобраћаја.

- Наше је да наставимо да радимо, јер Србија мора да настави са економским развојем – нагласила је Софронијевићева. - Наставићемо реализацију постојећих пројеката и покренути нове, али нам је за то неопходна подршка и помоћ ЕУ и Транспортне заједнице.

Догађај је у хотелу „Метропол“ окупио је министре саобраћаја и високе званичнике Западног Балкана, посматраче (Грузија, Република Молдавија и Украјина), као и представнике Европске комисије како би се бавили заједничким напретком у реформама у сектору саобраћаја и потврдили посвећеност стварању повезанијег, безбеднијег и одрживијег транспортног система широм региона. (Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)