ЕВО КАКО ЋЕ КИНА ОДГОВОРИТИ НА ТРАМПОВЕ ЦАРИНЕ: Огласило се Министарство спољних послова

Танјуг

15. 04. 2025. у 11:01

КИНА жели да појача трговину са пријатељским земљама и постане још привлачнија за стране инвестиције, саопштило је данас Министарство спољних послова те земље.

ЕВО КАКО ЋЕ КИНА ОДГОВОРИТИ НА ТРАМПОВЕ ЦАРИНЕ: Огласило се Министарство спољних послова

Foto: Tanjug AP

Како преноси Ројтерс, портпарол МСП те земље Лин Ђијен истакао је да се Кина, упркос спољним неизвесностима, опредељује за сарадњу и дијалог, а не за сукобе.

- Кина ће се држати политике спајања руку, а не давања удараца - рекао је он.

Трамп је најавио да ће паузирати увођење реципрочних царина свим трговинским партнерима осим Кини, која сада има намет од 145 одсто на своју робу.

Пекинг је узвратио тако што је увео царину од 125 одсто на амерички увоз. Међутим, Трампова администрација саопштила је у петак увече да ће неки електронски производи бити изузети од реципрочних царина, укључивши ту и Кину.

То ће пружити огромно олакшање америчким технолошким гигантима као што је Епл (Аппле). Паметни телефони, компјутерски монитори и разни електронски делови су међу изузетим производима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме

НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме

ПЕВАЧИЦА и списатељица Нивес Зељковић, познатија као Нивес Целзијус, по многима једна од најзгоднијих Хрватица, открила је недавно у једном интервјуу за домаће медије да је заправо Српкиња.

14. 07. 2025. у 12:21

ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ! Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок

"ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ!" Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок

РУСКИ председник Владимир Путин обавестио је америчког председника Доналда Трампа да Москва намерава да појача војне операције на истоку Украјине у року од наредних 60 дана, објавио је портал Аксиос 14. јула, позивајући се на неименоване изворе упознате са телефонским разговором двојице лидера почетком месеца.

14. 07. 2025. у 10:04

Коментари (0)

ТРЕНИРАЈ СА ШАМПИОНИМА: Фондација Моззарт води на кампове прослављених спортиста