КИНЕСКИ ДРЖАВЉАНИ НЕ РАТУЈУ У УКРАЈИНИ Руденко: "Ово је, најблаже речено, потпуна неистина"
ЗАМЕНИК шефа руског Министарства спољних послова Андреј Руденко изјавио је данас да су неистините изјаве да се кинески држављани боре у Украјини, на страни Русије.

Foto: Profimedia
- Могу да кажем да је ово, најблаже речено, потпуна неистина. Кина заузима веома промишљен, избалансиран и проверен став о решењу у Украјини и ми смо захвални нашим пријатељима на томе - рекао је Руденко за ТАСС.
Дан раније, кинеско Министарство спољних послова саопштило је да Пекинг није послао своје војно особље да учествује у украјинском сукобу.
Украјински председник Владдимир Зеленски је 8. априла саопштио да су заробљена два припадника "кинеског војног особља" у Украјини, и да Украјинци имају њихове пасоше, документе и кредитне картице који потврђују да су држављани Кине.
Зеленски је дан касније изнео тврдњу да се око 155 кинеских држављана бори на страни Русије, а да се "верује да их има много више", пренели су украјински медији.
(Танјуг)
Препоручујемо

ВИШЕ ОД 200 ДЕЦЕ ОТРОВАНО У ШКОЛИ, А ОНДА СЕ ПОЈАВИО СНИМАК ИЗ КУХИЊЕ: Камера открила све, ухапшено осам особа (ВИДЕО)
ВИШЕ од 200 деце у једној школи у Кини има повишен ниво олова у крви након што је у њихову храну додаван отровни пигмент – наводно како би изгледала примамљивије.
12. 07. 2025. у 21:32

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА БОИНГА СА 260 ПУТНИКА: Аудио снимак пилота из кокпита само продубљује мистерију
ИСТРАЖИТЕЉИ су открили узнемирујуће детаље у оквиру прелиминарне истраге пада авиона компаније Air India, на лету 171, у којем је у јуну страдало 260 особа.
12. 07. 2025. у 15:36

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)