"ИСПЛАТА УВЕЋАНИХ ПЛАТА У ЈАВНОМ СЕКТОРУ ПОЧИЊЕ 5. ФЕБРУАРА": Министар Мали саопштио сјајне вести
НАСТАВЉАМО са исплатом увећаних зарада за запослене у јавном сектору, саопштио је министар Синиша Мали.
Foto: Printskrin
- Сутра, у среду, 5. фебруара запослени у државној управи и култури добиће плате увећане за осам одсто. Затим, у четвртак 6. фебруара, следи и исплата за запослене у просвети, којима су од првог јануара плате увећане за 11 одсто. Ово је још једно обећање које испуњавамо, и којим показујемо да нам је брига за наше грађане и квалитет њиховог живота увек на првом месту. С обзиром на константан раст зарада, очекујемо да ће просечна плата у децембру ове године износити око хиљаду евра, што нам је један од најважнијих циљева за 2025. годину. Иначе, према последњим подацима, просечна зарада за новембар 2024. године је износила 861 евро, и у односу на новембар 2023. године номинално је већа за 12 одсто, а реално за 7,4 одсто. Наш циљ је да до краја 2027. године просечна плата у Србији буде 1.400 евра, а подсетићу и да је просечна нето зарада 2010. износила 331 евро - објавио је министар на Инстаграму.
- Осим повећања зарада у јавном сектору од 1. јануара ове године је повећана и минимална зарада за 13,7 одсто, и у овој години ће износити 53.592 динара, односно просечно 457 евра месечно. У нашој земљи су повећане и пензије, и то од децембра прошле године, за 10,9 одсто, а пензионери у Србији су већ добили своје увећане пензије. Пензије никада нису биле веће, а наш циљ је да до краја 2027. године просечна пензија у Србији износи 650 евра, колико очекујемо да ће бити и минимална зарада. Наша економија је јака, а јавне финансије у потпуности стабилне. Настављамо да испуњавамо обећања која смо дали, да водимо одговорну економску политику, реализујемо велике пројекте које смо започели и даље побољшавамо квалитет живота наших грађана.
Препоручујемо
МЕДИЦИНСКИМ СЕСТРАМА ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТЕ: Ево који износ је у питању - детаљна рачуница
04. 02. 2025. у 12:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (1)