АКЦИЈА "БОЉА ЦЕНА" ПОГУРАЛА ТРЖИШТЕ: Изазван домино ефекат - Велики број производа са нижим ценама
МИНИСТАР унутрашње и спољне трговине Томислав Момировић изјавио је данас у Лесковцу да је акцијом "Боља цена" изазван домино ефекат и погурано тржиште, због чега сада имамо велики број производа са нижим ценама.
Фото: Танјуг/МУСТ
Како је рекао, омогућено је људима да купе више за своје тешко зарађене паре и пензије.
- Мислим да смо тај циљ остварили. Наравно, радимо и даље на томе, изазвали смо један домино ефекат када причамо о ценама, сад имамо јако пуно акција, не само Боља цена. Људи могу да купе и више од 36 артикала по нижим ценама и ја мислим да је то велика ствар - рекао је министар приликом посете малопродајног објекта "Златан траг".
Он је нагласио да је велики број производа на снижењу.
- Ми смо погурали тржиште, изазвали смо конкуренцију да ради. Ви сад стално имате неке акције, свуда су различито написане, трговински ланци се боре, произвођачи се боре. Имајте на уму да оно што ми морамо да радимо јесте да стимулишемо конкуренцију како би људи могли јефтиније да купују. Пажљиво анализирамо ситуацију, бавимо се тиме - рекао је Момировић.
Он је навео да "није фер да неки људи потцењују оне који пратећи ову акцију, могу да уштеде и до неколико хиљада динара сваког месеца".
- Сада када уђете у било који трговински ланац видите једно такмичење између различитих ланаца како да додатно снизе цене. Ми смо то једноставно погурали са акцијом Боља цена. Сви се сада такмиче нижим ценама - рекао је Момировић.
Како је истакао, цена за килограм брашна тип 500 од 49 динара је убедљиво најбоља цена у Европи.
- Наша Србија мора да се развија. Не смемо да станемо. Не смемо да се вратимо у 2009. или 2010. годину. Сетите се како је наша земља тада изгледала. Колико је било незапослених, колике су биле плате, какве су биле пензије. Ово више није та земља. Ово је земља која се снажно развија, која има снажан економски прогрес, наравно, штитећи наше националне интересе на сваком кораку - рекао је Момировић.
Он је захвалио градоначелнику Лесковца Горану Цветановићу и породици Стојановић чији је трговински ланац је данас обишао.
Такође, министар је подсетио да су велике ствари урађене за Лесковац, а да их очекује и стадион, уз друге развојне пројекте.
Представник компаније која дистрибуира робу лесковачком трговинском ланцу је рекао да је акцијом "Боља цена" омогућено више од 40 јефтинијих артикала.
Како је рекао, тек након препоруке владе успели су да обезбеде много боље договоре и да у сарадњи са добављачима обезбеде боље акцијске рабате.
Препоручујемо
"БОЉА ЦЕНА" ИЗАЗВАЛА ТАЛАС СНИЖЕЊА: Најављено проширење листе производа на тој акцији
24. 10. 2023. у 16:10
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)