СЈАЈНА ВЕСТ ЗА ОВУ ГРУПУ ГРАЂАНА! Ево ко од сутра може да се пријави за помоћ од 18.000 динара

ПОЉОПРИВРЕДНИЦИ у Србији ће од сутра моћи да се пријављују за подстицаје у биљној производњи у износу од по 18.000 динара по хектару, јер ће у понедељак, 2. марта, бити расписан јавни позив који ће бити отворен месец дана.

СЈАЈНА ВЕСТ ЗА ОВУ ГРУПУ ГРАЂАНА! Ево ко од сутра може да се пријави за помоћ од 18.000 динара

Фото: Депоситпхотос

Како је саопштило Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде неће се чекати да се јавни позив заврши, већ ће се исплате вршити одмах по добијању и обради захтева.

Средства ће бити исплаћивана директно на рачуне пољопривредника, али уз обавезу да се у целости оправдају рачунима за репроматеријал након исплате.

Истакнуто је и да су корисници подстицаја дужни да примљени износ покрију рачунима за набавку семена, садног материјала, минералног ђубрива и средстава за заштиту биља.

Прихватљиви су рачуни издати у периоду од 1. августа 2025. до 31. јула 2026. године, а исплаћени подстицај потребно је оправдати најкасније до 31. јула 2026. године.

Електронске фактуре морају бити у XМЛ формату, а фискални рачуни морају садржати број пољопривредног газдинства (БПГ) или ЈМБГ (ако је реч о физичком лицу) или Матични број (уколико је у питању правно лице).

За ову годину прихватљиво је и уношење ПФР броја са рачуна, додаје се у саопштењу.

Уколико корисник не оправда целокупан износ, дужан је да сразмерни део средстава врати, у складу са законом.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде наводи и да је у оквиру апликације еАграр уведена нова функционалност која омогућава приказ сателитских снимака пријављених парцела у РПГ и да та опција олакшава препознавање парцела и омогућава лакшу и прецизну пријаву култура које се на њима налазе.

Самим тим, како наглашавају, поједностављено је и олакшано подношење захтева за подстицаје по хектару и обрада истих.

Сателитске снимке парцела корисници ће имати могућност да виде у апликацији еПодстицаји приликом подношења захтева за основне подстицаје у биљној производњи већ од 2. марта.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?