ПРЕДСТАВНИК УН: Задржавање руског ђубрива у европским лукама – „веома лоше“
ПОРТПАРОЛ генералног секретара Уједињених нација Стефан Дижарик изјавио је да је „веома лоша“ чињеница то што се руско ђубриво задржава у европским лукама, те да у вези с тим постоји низ проблема.
Брод "Разони" упловио у Сиријску луку, Фото АП
Он је указао на то да, осим брода који је осигуран Светским пољопривредним програмом и који се с робом упутио у Малави, није било више ниједног брода с руским ђубривом.
-Зато што се амонијак, који би могао да се креће, налази у европским лукама. Биће еуфемизам ако кажем да је проблем који покушавамо да решимо, тежак. То личи на Рубикову коцку. Ангажован је низ играча – Европска унија, разне банке, компаније, достављачи, осигуравајуће компаније, рекао је Дижарик.
sputnikportal.rs
Препоручујемо
УПРКОС ЗАПАДНОЈ БЛОКАДИ: Приходи Русије од извоза ђубрива порасли за 70 одсто
15. 01. 2023. у 17:22
АМЕРИКА ОГРАНИЧИЛА ЦЕНЕ РУСКИХ НАФТНИХ ДЕРИВАТА: Бела кућа поставила два лимита
21. 01. 2023. у 00:38
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)