САСТАНАК СА ЧЛАНОВИМА ФИСКАЛНОГ САВЕТА Мали: Најугроженији да добију одговарајућу помоћ

Биљана Ристивојевић

14. 10. 2022. у 11:43

МИНИСТАР финансија Синиша Мали и министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић, разговарали су данас са члановима Фискалног савета о Предлогу мера социјалне и пореске политике за смањење неједнакости и ризика од сиромаштва у Републици Србији, које је Фискални савет недавно објавио.

САСТАНАК СА ЧЛАНОВИМА ФИСКАЛНОГ САВЕТА Мали: Најугроженији да добију одговарајућу помоћ

Фото: Instagram/ mali_sinisa

Фискални савет су представљали председник тог независног државног органа Павле Петровић и чланови Никола Алтипармаков и Бојан Димитријевић.

Министар Мали је истакао да је реч о веома важној теми, о којој треба да се разговара, због чега је и одржан веома конструктиван састанак са представницима Фискалног савета.

Синиша Мали је истакао да су надлежни у Министарству финансија и у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања веома пажљиво прочитали све предлоге Фискалног савета, да је потребно урадити анализу економских ефеката предложених мера, те да ће се разговори о наведеним темама наставити и у наредном периоду.

Министар Мали је подвукао значај разговора са представницима Фискалног савета, јер смо сви на истом задатку, а то је да они који су економски најугроженији добију адекватну помоћ и подршку.

Министарка Дарија Кисић указала је да примена Регистра социјалних карата, почетак примене Закона о социјалном предузетништву, реформа Националне службе за запошљавање, која се очекује у наредном периоду, треба да допринесу побољшању положаја социјално најугроженијих категорија становништва и праведнијој расподели социјалних давања.

Кисић је истакла и да постоји тенденција смањења издвајања за децу у домену социјалне помоћи, јер константно расту примања родитеља, додајући да се истовремено повећавају издвајања за децу по другим аспектима попут финансијске подршке приликом рођења детета или помоћи мајкама при куповини прве некретнине.

На састанку је било речи и о буџету за 2023. годину, повећању пензија и предстојећој посети делегације Међународног монетарног фонда Србији.

БОНУС ВИДЕО: РОЂЕНДАНСКО ИЗДАЊЕ НОВОСТИ: У недељу, 16. октобра

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

СЛУЧАЈНО САМ САЗНАО ДА ИМАМ ЛЕУКЕМИЈУ : Бившем водитељу Пинка живот се преко ноћи окренуо